Подпишись
Отзывы
  • Мы благодарим Алексея Онищука и Игоря Гуменюка за квалифицированн ую работу: перепланировку новой ...
    Влад и Алина Савчук  
  • Большое спасибо Вам, Алексей, за прекрасную Васту-консульта цию по нашей квартире!Констр уктивно ...
    Светлана Журавлёва  
  • Hello, dear Aleksej. I would like to thank you very much for the interesting and useful knoledge ...
    Vilija Pelakauskiene. Litva. Klaipeda.
Рекомендуем


 Ведическая академия

    

Вікна що лікують. Як світло вдень впливає на ваш сон та тривожність.

Чи знали ви, що правильне освітлення у приміщенні може зробити вас бадьорішими, зменшити тривогу і навіть поліпшити якість сну?

Нещодавнє дослідження показало, що наш сучасний спосіб життя в приміщеннях позбавляє нас денного світла, необхідного для підтримки здорових циркадних ритмів — внутрішнього біологічного годинника нашого організму.

Зі зростанням часу, проведеного вдома, особливо під час пандемії, віддаленої роботи, ми все більше залежимо від штучного освітлення, яке, на жаль, не може замінити природне. Під час одного з досліджень у США, люди, що жили у квартирах з "розумними вікнами" — такими, що самі затемнюються залежно від положення сонця на небосхилі, спали краще і мали менший рівень тривоги та стресу. Учасники, які користувалися звичайними вікнами з жалюзі, засинали пізніше і спали менше.
За даними Бюро статистики праці в США, у 2020 році люди проводили 65% часу вдома — це значно більше, ніж 50% у 2019 році. Це створило ідеальні умови для дослідження впливу денного світла. У експерименті взяли участь мешканці квартир із "розумними вікнами", які автоматично змінюють ступінь затемнення залежно від положення сонця та мешканці квартир із звичайними жалюзями. Коли учасники використовували стандартні вікна з жалюзі, їхній рівень мелатоніну (гормону сну) знижувався на 15 хвилин, через що вони засинали на 22 хвилини пізніше і спали на 16 хвилин менше щонічно.
Натомість "розумні вікна" допомагали учасникам краще спати і протягом дня відчувати себе бадьорішими. Їхній рівень тривоги зменшився на 11%, а стресу — на 9%.
Подібні результати були отримані в дослідженні EVOLV 2020 року, яке показало, що офісні працівники, які мали доступ до оптимізованого денного світла та краєвидів, демонстрували кращі показники когнітивної функції та тривалості сну. Зокрема, їх оцінки когнітивної продуктивності були на 42% вищі, ніж у працівників без доступу до таких умов.
Ці дані підкреслюють важливість денного світла для підтримки циркадного ритму, що, в свою чергу, впливає на сон, настрій і загальний стан здоров’я. Денне світло є ідеальним джерелом освітлення для сприяння циркадному вирівнюванню, оскільки воно природним чином змінюється протягом дня, створюючи правильні умови для організму. Відсутність такого освітлення може призвести до порушень сну та погіршення загального самопочуття.
Отже, такі висновки підтверджують, що денне, розумне світло — це не просто зручність, а важливий  фактор, який впливає на наше здоров'я. Теж саме кажуть древні трактати по Васту. Вікна в архітектурі будинку грали важливу роль.

Оніщук Олексій

Васту магазин
Prev Next

.

Васту магазин

Книги помогающие понять «тонкие» духовные основы Васту – ведической архитектуры.     ...

Подробнее...